e-devlet sistemi üzerinde, Öğrencilerimiz, Velilerimiz ve Çalışanlarımızın HES kodlarından oluşan Toplu HES Sorgulama Grubu oluşturulmuştur. Deha Çocuk Ailesinin tüm bireylerinin (Öğrencilerimiz, Velilerimiz ve Çalışanlarımız) sağlığı için Toplu HES Sorgulama kontrolü her gün yapılmaktadır.
 
OKULA GİRİŞ
- Çocuklar okula kabul edilirken ve okuldan çıkış yaparken, velilerin bekleyebilecekleri alanlar sosyal mesafe belirleme işaretleri ile belirtilmiştir. Çocuklar bu mesafelere uygun olarak öğretmenlerimiz tarafından teslim alınmaktadır.
- Okulumuza girişlerde ve gün içerisinde iki kez olmak üzere çocuklar ve tüm personelimizin ateş ölçümleri yapılarak kayıt altında tutulmaktadır.
- Giriş sırasında ateş ölçümü ardından, tüm personel ve çocuklar el dezenfektanı ile ellerini dezenfekte etmektedirler.
- Zorunlu haller olmadığı sürece okul personeli dışındaki yetişkinler, okul saatleri içerisinde okulumuza kabul edilmemektedir.
- Çocukların okula oyuncak, kitap vs. getirmemesi istenmektedir.
 
EĞİTİM ALANLARIMIZ
- Sınıflarımız ve bahçe oyuncaklarımız her gün ortasında ve gün sonunda, ULV dezenfekte cihazı ile dezenfekte edilmektedir. 
- Cihaz ile birlikte kullandığımız dezenfektan, insan sağlığına zararlı olmayan nötr ph değerine sahip hipokloröz bir solüsyondur.
- Bahçemizde tüm sınıfların birbiri ile temas etmeden kullanabilecekleri bahçe sınıfları oluşturulmuştur ve tüm gün boyunca aktivitelerde bu alanlar kullanılmaktadır. 
- Her sınıfta ve bahçenin belli alanlarında; el dezenfektanı, kolonya, ıslak mendil ve ateş ölçerin bulunduğu hijyen istasyonları oluşturulmuştur. 
- Her sınıfın kullanacağı alanlar, malzeme ve materyaller ayrıştırılmıştır. 
- Eski düzenimizde olduğu gibi yemekhanemiz aynı anda tek bir grup tarafından kullanılmaktadır. Kullanım sonrası dezenfektasyonu tamamlanarak bir sonraki grup için hazırlanmaktadır. 
- Yemekhanemiz, uyulması gereken sosyal mesafeye uygun olarak düzenlenmiş ve bu konuda hatırlatıcı görseller asılmıştır.
- Sınıflarda klima kullanılmamakta, doğal olarak havalandırma yapılmaktadır.
 
PERSONELİMİZ
- Tüm personele Covid-19 ile ilgili bilgilendirme sunumu yapılmıştır.
- Okula girişlerde tüm personelin ateş ölçümleri yapılarak kayıt altına alınmaktadır.
- Sabah okula giren personel, el dezenfektasyonunu tamamladıktan sonra, kendilerine ayrılan giyinme odasında kıyafetlerini değiştirerek, el-yüz temizliğinin ardından sınıflara girmektedir.
- Kendisinde ya da ev halkında hastalık belirtisi gösteren personelden belirlenen gözlem sürecini evde geçirdikten sonra, tekrar işe başlamadan önce doktor raporu istenmektedir.
- Tüm personel temizlik ve kişisel koruyucu malzeme (maske, siperlik, eldiven vb.) kullanımı konusunda maksimum seviyede dikkatli olmakta, gün içerisinde koruyucu malzemelerini sıkça değiştirmektedir.
 
VELİLERİMİZ 
- Aile çevresinde covid 19 belirtisi/tanısı bulunan, ya da riskli bir temasta bulunan olması durumunda ivedilikle okulumuza haber vermek velilerimizin en büyük sorumluluğudur.
- Çocuklarda hastalık belirtisi görülmesi halinde aile çocuğunu hemen doktor kontrolüne götürmeli ve okula da durumu ile ilgili bilgi vermelidir.
- Burun akıntısı, öksürük, ateş, kusma, ishal vb. şikayetleri olan ya da ilaç kullanan çocuklar okula kabul edilmemektedir.
- Ailelerimiz çocuklarımızı okula getirirken ya da okuldan alırken, belirlenen sosyal mesafe kurallarına uymalıdır.
- Okulda hastalık belirtisi gösteren öğrencimiz, belirlenen alanda aile gelene kadar bir personelimiz eşliğinde bekletilecektir. Aile çocuğu teslim aldıktan sonra mutlaka doktor kontrolüne götürmeli ve okula da durumu ile ilgili bilgi vermelidir.